loader
POPÜLER ARAMALAR
Kadın Gücünün Yanında

Desteklediğimiz kadın sporcular ile grup şirketlerimizin 7 farklı ildeki işletmelerinde başarıyla çalışan kadın mühendislerimiz, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” filmi için birlikte kamera karşısına geçti. #KadınGücününYanında

RES YATIRIMLARIMIZ SÜRÜYOR

Rüzgar gülüne benzerliğiyle estetik görünüme sahip; yenilenebilir kaynaklardan sağladığı üretimle çevreci ve sürdürülebilir olan rüzgar enerji santrallerinin (RES) kurulumunda, oldukça zorlu süreçlerden geçiliyor.

ÖZEL ALÜMİNAYA YATIRIM KARARI
ÖZEL ALÜMİNAYA YATIRIM KARARI

2023’ün üçüncü çeyreğinde tamamlanacak ve yıllık 40.000 tonluk kapasitesi olacak yeni yatırımla tamamı ithal edilen ürün ilk kez Türkiye’de üretilecek.

SÜRDÜRÜLEBİLİR DÖNÜŞÜM
SÜRDÜRÜLEBİLİR DÖNÜŞÜM

Yenilenebilir enerji kaynaklarını önceliklendiren Cengiz Enerji, rüzgar enerji santrallerini; altına kurduğu güneş panelleriyle hibrit santrale çeviriyor.


Türkiye’nin en büyük sanayi şirketlerinden olan Cengiz Holding, Ar-Ge ve teknoloji yatırımlarıyla var olduğu alanlarda öncülük yapıyor. Dünyaya ve çevreye karşı sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Tüm tesislerimizde sürdürülebilir çevre bilinciyle üretim faaliyetlerimizi yürütüyoruz.

43.000 kişilik dev ailesiyle enerji, madencilik, inşaat, turizm ve hizmet sektörlerinde yatırımlarını sürdüren Cengiz Holding, sürdürülebilir üretimle Türkiye’nin cari açığının kapatılmasında önemli rol oynuyor.

Hem Türkiye’de hem de dünyada önemli projelere imza atan; ilkleri başaran Cengiz Holding, grup şirketleri Eti Bakır, Eti Alüminyum, Cengiz Enerji ve Cengiz İnşaat, Ahen Maden, Cengiz Turizm ve iştirakleri Kalehan Enerji, CK Enerji, Cenal Elektrik şirketleriyle faaliyet gösteriyor. Türkiye’de özel sektörün tek noktaya yaptığı en büyük yatırım olan İstanbul Havalimanı’nın yatırımcısı ve işletmecisi olan Cengiz Holding, Türkiye’nin ilk, Avrupa’nın en büyük hibrit enerji santralini Bingöl’de hayata geçirdi. Türkiye’de hem bakır hem de alüminyumda, madenden son ürüne üretim yapabilen tesislere sahip tek şirket olan Cengiz Holding, Ar-Ge çalışmalarıyla stratejik ürünlerin Türkiye’de üretilmesinde önemli rol oynuyor.


       CENGİZ Holding

FAALİYET ALANLARI

Cengiz Holding olarak, faaliyet gösterdiğimiz tüm alanları buradan inceleyebilirsiniz.

Sanayi

SANAYİ

Türk sanayisinin öncü kuruluşlarından birisi olarak Ar-Ge ve inovasyon faaliyetlerine liderlik ediyoruz. Stratejik sektörler için sürdürülebilir hammadde üretiyoruz.

Enerji

ENERJİ

Enerji yatırımlarını yenilenebilir kaynaklara yönlendiren Cengiz Holding, Cengiz Enerji ile elektrik üretimi, dağıtımı, satışı ve doğal gaz dağıtımı hizmeti veriyor.

İNŞAAT

İNŞAAT

Türkiye ve dünyada çok önemli altyapı projelerine imza atan Cengiz İnşaat, her yıl Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhitleri listesinde yer alıyor.

DİĞER

Hizmet, havacılık, turizm ve sigorta sektörlerinde faaliyet gösteren Cengiz Holding, dev projelerini tamamladıktan sonra yönetim faaliyetlerini de sürdürüyor.

SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR GELECEK İÇİN

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Kaynaklarımızı verimli kullanarak sürdürülebilir kalkınmayı hedefliyoruz. Ekonomik, çevresel, toplumsal ve kültürel boyutlarıyla ele aldığımız geleceğimizi, insan odağıyla programlamayı taahhüt ediyoruz.

GÜVENLİ ÇALIŞMA ALANI

GÜVENLİ ÇALIŞMA ALANI

En önceliğimiz, grup şirketlerimiz ve iştiraklerimizdeki tüm tesislerde ve ofislerdeki çalışma arkadaşlarımızın sağlığı ve güvenliğidir.

AR-GE VE TEKNOLOJİ

AR-GE VE TEKNOLOJİ

Sürekli ve sürdürülebilir gelişim için en yeni teknolojileri Ar-Ge projeleriyle destekleyerek kaynak kullanımını optimize ediyoruz.

ŞABAN CENGİZ VAKFI

ŞABAN CENGİZ VAKFI

Türkiye’nin sosyal ve toplumsal kalkınması için sistemli çalışmalar yürütüyor; çocukları, kadınları, öğrencileri, esnafı, çiftçiyi destekliyoruz.

ŞABAN CENGİZ VAKFI

       CENGİZ Holding

ÜRETİM AĞI

Haritadaki noktalara tıklayarak, dünyanın çeşitli bölgelerinde bulunan tesislerimiz hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.


          CENGİZ Holding

ÜRETİM AĞI

Haritadaki noktalara tıklayarak, dünyanın çeşitli bölgelerinde bulunan tesislerimiz hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

 • 82.000
  TON
  YILLIK ALÜMİNYUM ÜRETİMİ
 • 70.000
  TON
  YILLIK KATOT BAKIR ÜRETİMİ
 • 28
  ÜRETİM TESİSİ
 • 43.000
  ÇALIŞAN
 • 4.811
  MW
  ELEKTRİK ÜRETİMİNDE
  KURULU GÜÇ